Minik öğrenciler atık saksılara fide ekerek hayat verdi

Kartal Belediyesi Kreş Müdürlüğü’ne bağlı kreşlerde eğitim gören 6 yaş grubu öğrenciler, Tarım dersinde gerçekleştirdikleri ‘Dönüştürelim Yetiştirelim’ etkinliğiyle hem geri dönüşüme katkıda bulunmayı hem de fide dikmeyi öğrendi.

31-05-2018


Kartal Belediyesi Merkez Kreş bahçesinde düzenlenen etkinliğe sınıf öğretmenleri, 6 yaş grubu öğrencileri ile Tarım Dersi Öğretmeni Deniz Öztürk katıldı. Minikler önce Kartal Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nden alınan ve atık durumda olan saksıları minik elleriyle özenle boyadı. Atık durumdaki saksıları, el emekleriyle rengarenk ve yepyeni bir hale getiren öğrenciler daha sonra bu saksılara biber fideleri ekti. Öztürk; miniklere, ektikleri fidelerin bakım ve sulamasını düzenli yaparlarsa kısa zaman sonra bu fidelerin tatlı sivri biber vereceğini ve o biberleri yiyebileceklerini anlattı. Yiyebilecekleri bir sebzenin fidesini ekme ve ona can suyu vermenin heyecanını yaşayan minik öğrenciler; öğretmenlerine, eve götürecekleri fidelerini güneş alan bir yere koyup düzenli sulayacaklarına söz verdi. 

 

Tarım Dersi Öğretmeni Deniz Öztürk, “Etkinliğimizin amacı hem çocuklarımıza geri dönüşümü anlatmak, hem de bir fidenin ekimi, büyümesi, bakımı  nasıl olur, onu  gösterebilmekti. Bu yıl mezun olan 6 yaş grubu çocuklarımızla yaptığımız bu etkinliğimizle, yaz boyunca bizi hatırlamalarını sağlayacak küçük bir çalışma yapmış olduk” dedi.


Etiketler : #Kartal Belediyesi   
İlginizi çekebilecek diğer haberler

  Hava Durumu


ISTANBUL

  Yazarlar

KAZIM ÇİLOĞLU

KAZIM ÇİLOĞLU

Hamil-i kart!

Köşe yazılarının tüm adli sorumluluğu yazarına aittir.

  Puan Durumu