MHP'li Tor'dan atama tepkisi: Müslümanlığa ve insanlığa sığmaz

AK Parti'nin Ankara il başkanının danışmanı Asri Elbay, Gölbaşı Belediyesi’nde sınavsız olarak işe alındı, ardından Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) daire başkanı olarak atandı. MHP Kahramanmaraş Milletvekili Fahrettin Oğuz Tor'dan bu atamaya Meclis kürsüsünden “Müslümanlığa ve insanlığa sığmaz” diyerek tepki gösterdi.

21-05-2018


Sözcü'den Kemal Elibol'un haberine göre, AK Parti Ankara il başkanının danışmanlığını yapan Asri Elbay, önce istisnai kadrodan memur yapıldı. Gölbaşı Belediyesi'nde görevlendirilen Elbay, ardından da Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) Daire Başkanı olarak atandı. Aynı zamanda AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Vahdettin Elbay'ın kardeşinin atamasına, MHP'nin Kahramanmaraş Milletvekili Fahrettin Oğuz Tor'dan tepki geldi.

Atamayı Meclis gündemine de taşıyan Tor, şunları söyledi:

“Sosyal Güvenlik Kurumu'nun ehliyetli, çalışkan, tecrübeli kişilere şiddetle ihtiyacı vardır. Hal böyleyken 2016 yılında Gölbaşı Belediyesi'ne istisnai kadrodan özel kalem müdürü olarak atanan, bir gün sonrasında da memur yapılan torpilli kişi geçen hafta tecrübe ve teknik bilgi gerektiren SGK'ya maalesef daire başkanı olarak atanmıştır. Bu atamayla SGK'da çalışan binlerce kişinin hakkı yenmiştir, moraller dip yapmıştır, heyecanları bir defa daha sıfırlanmıştır. Müslümanlığa ve insanlığa sığmayan bu atamayı, benzer atamaları gerçekleştirenleri kınıyorum. Bu yolun bir yol olmadığını tekraren söylüyorum.”


Etiketler : #MHP'li   #Tor'dan   #atama   #tepkisi:   #Müslümanlığa   #ve   #insanlığa   #sığmaz   
İlginizi çekebilecek diğer haberler

  Hava Durumu


ISTANBUL

  Yazarlar

KAZIM ÇİLOĞLU

KAZIM ÇİLOĞLU

Hamil-i kart!

Köşe yazılarının tüm adli sorumluluğu yazarına aittir.

  Puan Durumu