Konseri iptal edildi!

Karabük’te düzenlenmesi planlanan Kemal Dinç konseri, Dinç'in sosyal medya hesaplarındaki ‘savaş karşıtı’ paylaşımları nedeniyle yasaklandı. Dinç karara tepki gösterdi.

11-02-2018


Karabük Üniversitesi’nde düzenlenmesi planlanan Kemal Dinç konseri ‘savaş karşıtı’ paylaşımları iddiasıyla rektörlükçe yasaklandı.

Evrensel’de yer alan habere göre, müzisyen Kemal Dinç’in 23 Şubat’ta Karabük Üniversitesi’nde vereceği konser, sosyal medyadaki savaş karşıtı paylaşımları gerekçe gösterilerek yasaklandı. Konser için rektörlüğe dilekçe yazarak başvuranda bulunan Safranbolu Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerine rektörlük, Dinç’in sosyal medyada araştırıldığı ve paylaşımlarının siyasi bulunduğu için konsere izin veremeyeceklerini söyledi.

DİNÇ, KARARA TEPKİ GÖSTERDİ

Karara tepki gösteren Kemal Dinç, “İnsanları susan, onaylayan veya karşı olanlar gibi sınıflandırmamak gerektiğini düşünüyorum. Zira değişen dengeler düşünceleri de etkileyebiliyor. Savaşa alkış tutan sanatçıların gerçekte ne savaşı desteklediklerini, ne de bu iktidarla barışık olduklarını sanmıyorum. Onları ilgilendiren güç taraftarı olup mevki ve kariyerlerini korumak, yani mesele vatan millet değil” diyerek rektörlüğün kararına tepki gösterdi.


Etiketler : #KEMAL DİNÇ   
İlginizi çekebilecek diğer haberler

  Hava Durumu


ISTANBUL

  Yazarlar

Köşe yazılarının tüm adli sorumluluğu yazarına aittir.

  Puan Durumu