Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: İstifa edecek misin?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Man Adası'yla ilgili açıkladıkları belgelerin yargı eliyle doğrulandığını belirterek, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a "İstifa edecek misin?" diye sordu.

13-02-2018


CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a canlı yayında tartışma çağrısını yineledi. Man Adası belgelerinin doğrulandığını belirten Kılıçdaroğlu, hükümetin tefeci ekonomisi yürüttüğünü söyledi.

CHP Genel Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

GAZETECİLERİN YANINDAYIZ: ‘Sen misin yazı yazan. Sen misin kalem oynatan’ deyip kelepçe vurup onları mahkemenin önlerine çıkarırsanız, görüşü ne olursa olsun bütün yüreğimiz yine o gazetecilerin yanında atar. Bugün Enis Berberoğlu yargılanıyor. Bekliyoruz nasıl karar çıkacak diye. Elde hiçbir belge yok ama bir talimatla Enis Berberoğlu esir konumunda.

ERDOĞAN İSTİFA EDECEK MİSİN?: 17 Aralık 2017’de bir grup toplantısı yapmıştık ve ben Man Adası belgelerini açıklamıştım. Recep Bey’e sormuştum. Bir sterliğine kurulan Man Adası’ndaki şirketle bağlantısı nedir diye sormuştum? Diyor ki savcı, ‘İlgili genel başkan yardımcısının belgeleri ile MASAK’ın verdiği belgeler aynı belgelerdir’ diyor. Ben Recep Bey’e soruyorum. İstifa edecek misin? Namusun, şerefin ve haysiyetin varsa 1 dakika o koltukta oturmazsın. Avukatın, yandaşların sahte diyordu. Verdik savcıya. Hiçbirisinin sahte olmadığı çıktı ortaya. Benim adım Recep Bey mi? Benim adım Kemal Kılıçdaroğlu. Seni her önüne gelen aldatır. Obama aldatır, PKK aldatır, El Nusra seni aldatır, YPG seni altadır ama bu kardeşinizi kimse aldatamaz. Şeref ve namus sahibiysen cevap verirsin. Niye kaçak güreşiyorsun? Neden cevap vermiyorsun? Senin hangi dümenler çevirdiğini biliyorum. Ancak yalan atar, iftira atar, yalan atar. Her türlü tezgahı çevirir.

NİYE ÇIKMIYORSUN KARŞIMA?: Sen cevap verinceye kadar bu soruları sana sormaya devam edeceğim. Dünya kadar televizyonun da niye çıkmıyorsun karşıma? Her firavunun bir Musa’sı var. O firavunun Musa’sı da benim. Yalan üzerine siyaset yapmıyoruz. Sanıyor ki ben çok bağıracağım, Kılıçdaroğlu geri adım atacak. Sen kim oluyorsun da bize geri adım attıracaksın. Ben vatandaşın hakkını sonuna kadar savunuyorum.

İNSANLAR GEÇİMSİZLİKTEN KENDİNİ YAKIYOR?: Esnaf ziyareti yaptım, bu da hemen gitmiş koşa koşa esnaf ziyareti yapmış. Beni takip et Recep Tayyip Erdoğan. İnsanlar geçimsizlikten kendilerini yakıyorlar. Bu Ankara’daki beylerin ar damarı var mı?

İKTİDAR TEFECİLERE HİZMET EDİYOR: 1 milyon 293 bin vatandaşımız bankalar tarafından kara listeye alınmış durumda. Ben bunları söyleyince çok alınıyorlar. Bu sefer ben değil Yeni Şafak gazetesinde yazıyor. Manşetten bir haber veriyor. Son 3 yılda en büyük 1000 sanayi kuruluşu bankalara 10 milyar 800 milyon lira faiz ödedi diyor. Yakasını tefecilere kaptırmış. Tefecilere hizmet eden iktidar, bu iktidardır. Seni tefeciler de kandırıyor. Sevgili Recep Bey, yüksek faizle senden para çekiyorlar. Sen onlara hizmet eder konuma geldin. Sen tefecilere hizmet edip 149 milyar dolar faiz ödersen bu ülkede kim yatırım yapacak.


Etiketler : #Kılıçdaroğlu   #Erdoğan   
İlginizi çekebilecek diğer haberler

  Hava Durumu


ISTANBUL

  Yazarlar

EMİN VAROL

EMİN VAROL

DÜŞÜK PROFİL

Köşe yazılarının tüm adli sorumluluğu yazarına aittir.

  Puan Durumu