Kartal 3. Geleneksel Orman Haftası'nda Minikler Eğlendi

Kartal Belediyesi Kreş Müdürlüğü'nün ‘Orman Haftası’ dolayısıyla bu yıl 2. sini düzenlediği “Küçük Maceracılar Keşifte” etkinliği, renkli görüntülere sahne oldu.

11-04-2018


Kartal Belediyesi’ne bağlı 11 kreşte eğitim gören öğrenciler, sabah kahvaltılarının ardından Kartal Aydos Ormanı’nda yürüyüş yaptıktan sonra piknik alanına ulaştı. 

Orman Haftası kapsamında öğrencilerin, velilerin ve öğretmenlerin, şehrin gürültüsünden uzak, doğayla baş başa bir gün geçirdiği etkinliğe, veliler de yoğun ilgi gösterdi.

Etkinliğe, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay, Kartal Belediyesi Kreş Müdürü Enif Yavuz Dipşar, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Ali Kemal Özdemir, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Güray Ünseven, Sağlık İşleri Müdürü Nuray Sancaklı, Veteriner İşleri Müdürü Mustafa Çoban ve Kartal ilçesine bağlı Atalar, Uğur Mumcu, Hürriyet, Cevizli, Kordonboyu, Soğanlık Orta, Yukarı Mahalle muhtarları katıldı.

kartal-orman.jpg

Kartal Belediyesi Kreş Müdürlüğü’nün Orman Haftası nedeniyle organize ettiği etkinlik, birbirinden eğlenceli yarışmalara ve renkli görüntülere sahne oldu. Önce, velileri ve öğretmenleri ile birlikte ormanın içinde yürüyüş yapan minikler daha sonra Aydos Ormanı piknik alanında Survivor, tırtıl, yoğurt yeme, halat çekme, çuval içinde koşma gibi birçok eğlenceli yarışmayla doğayla baş başa bir gün geçirdi.

Gün boyu devam eden yarışmalara katılarak çocukların enerjisiyle bütünleşen Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay, yarışların sonunda etkinliğe katılan tüm öğrencilere rozet verdi.

kartal-orman2.jpg

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Fehmi Okay, “Kartal Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz, bu etkinlikte olmayı çok istiyordu; fakat önemli bir programı nedeniyle aramızda bulunamadı. Ben sizlere sevgilerini, selamlarını iletiyorum. Herkesin Orman Haftası'nı kutluyorum. Bu tür etkinlikler, hem kaynaşma açısından hem de öğretmen, öğrenci ve velilerin diyalogunun artması, öğretmenlerimizin moral ve motivasyonlarının üst düzeyde olmasına katkıda bulunması açısından önemli ve gereklidir.” dedi.

kartal-orman1.jpgkartal-orman3.jpg


Etiketler : #Kartal belediyesi   
İlginizi çekebilecek diğer haberler

  Hava Durumu


ISTANBUL

  Yazarlar

Köşe yazılarının tüm adli sorumluluğu yazarına aittir.

  Puan Durumu