İnce: İşte Erdoğan'ın A, B, C planı!

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Tayyip Erdoğan'ın 24 Haziran seçimlerine ilişkin A,B,C planları olduğunu belirterek, "Bana soruyor nedir bu planlar diye; A planı Rize'deki köyüne yerleşmek, B planı Üsküdar'daki evine gitmek, C planı ise Urla'daki yazlığına gitmek" dedi. İnce, seçilmesi halinde Fethullah Gülen'in iade edilmemesi halinde İncirlik'i kapatacağı mesajını da verdi.

17-05-2018


24 Haziran’daki cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik çalışmalarını sürdüren Muharrem İnce bugün Amasya’da halka seslendi. Konuşmasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı, Filistin için İsrail’in karşısında dik durmamakla eleştiren İnce “Sayın Erdoğan Gazze’ye gideceğini söyledi. Oraya gidemedi ama Gebzeye gitti. Ben cumhurbaşkanı olduğumda Gazze’ye gideceğim” dedi. Seçilmesi halinde ABD’e “FETÖ’yü iade et” diyeceğini belirten İnce “3 ay sonra Cumhurbaşkanı olduğumda Amerika’ya diyeceğim ki Feto’yu iade et eğer iade etmezsen 24 Aralık Noel; İncirlik’teki Amerikan askerleri Noel’i Washington’da kutlarlar” açıklamasında bulundu.

NTV ve Habertürk’ün canlı verdiği, CNNTÜRK’ün ise kısa süre sonra yayını kestiği mitingde İnce özetle şunları söyledi:

ERDOĞAN’IN ÜÇ PLANI: Katıldığım televizyon programında bana sordular, ‘Erdoğan seçimi kaybettiğinde gitmeyeceği iddia ediliyor. A, B, C planları olduğunu açıkladı’ diye… Ben de ‘A planı Rize’deki köyüne yerleşmek, B planı Üsküdar’daki evine gitmek, C planı ise Urla’daki yazlığına gitmek’ yanıtını verdim.

3 AYDA YARGIYI DÜZELTECEĞİZ: Yüksek yargı tarafsız bağımsız olacak. Yani ABD, AB sizde yargı düzgün değil diyemeyecek. Cumhurbaşkanı olduğumda 3 ay sonra yargıyı düzelteceğiz. Düzelttikten sonra Amerika’ya döneceğim, ‘yargıyı düzelttik şimdi senden FÖTÖ’nün iadesini istiyorum’ diyeceğim. Bu mübarek Ramazan gününde söz veriyorum, seçimden 3 ay sonra cumhurbaşkanı olduğumda Amerika’ya diyeceğim ki ‘FETÖ’yü iade et, eğer iade etmezsen 24 Aralık Noel; İncirlik’teki Amerikan askerleri Noel’i Washington’da kutlarlar’. Bu kadar basit. İster iade et, istersen Noel’de Amerika’da olsunlar.

EY ERDOĞAN SEN HİÇ ŞEKER FABRİKASI YAPTIN MI?: AK Parti’nin 16 yılda en kötü yaptığı şey dış politika ve eğitimdir. Yol yaptı mı, yaptı. Kötüsünü yaptı. Köprü yaptı mı, yaptı. Ama geçsen de ödüyorsun geçmesen de? Sonra diyor ki, Ey CHP. Benzettim mi, Allah benzetmesin. Ben de soruyorum, ey Erdoğan sen hiç şeker fabrikası yaptın mı? TEKEL, TÜPRAŞ yaptın mı? Yapmadın, hep sattın.

BUNU YAPARSAN DIŞ DÜNYA SANA GÜVENMEZ: Benim çocukluğum meralarda, traktör üstünde geçti. Köylünün, çiftçinin halinden anlarım ben. Öyle yaşadın, öyle büyüdüm. Ekonomimiz kötü değil mi? Muharrem İnce sen ne yapacaksın? Anlatıyorum. Dün Merkez Bankası Başkanı’nı parti merkezine çağırdı. Sen bunu yaparsan dış dünya sana güvenmez. Burada hukuk yok der, uluslararası sermaye güvenli bir liman ister. Dolar 4.50, euro 5.50. Binali Yıldırım’a soruyorlar, Dolar ne olacak diye? Dolsa ne olur, dolmasa ne olur diyor. Bu cıvıklıktan kurtulacağız, devlet adamı olacağız.

ÖĞRENCİYE MÜZE BEDAVA OLACAK: Meydanlarda birileri tezek diyecek, ama ben gelecek demeye devam edeceğim. Çocuklarımızı iyi yetiştireceğiz. Öğrenci kimliğini gösteren herkes bütün müzelere bedava girecek. Üniversite öğrencileri siz Amasya’dakiler bu memleketin harcının bu topraklarda karıldığını bilmeniz lazım.

POLİSİN 3600 GÖSTERGESİNİ ÇÖZECEĞİM: Polislere söz veriyorum 3600 göstergenizi çözeceğim. Subay alıyor, astsubay neden alamıyor? Adaletsizlikleri gidereceğiz. Öğretmenlerin 3600 sorununu çözünce 200 bin öğretmen emekli olacak, yerine gençler gelecek. Polisleri sendikalı yapacağız. Angarya yok. 40 saat üstü mesailerini vereceğiz. Bunların her birini çözeceğiz.

GENÇLERE 500’ER LİRA: cumhuriyet ruhunu yeniden diriltebilmek için birlikte hareket edeceğiz. 19 Mayıs ve 29 Ekim’de gençlere 500’er lira verilecek. Ben millete yalan söylemem. Bu parayı CHP, Muharrem İnce vermeyecek. Bu para toplanan vergilerden verilecek. Söz veriyorum, her yıl 10 bin öğrenciyi yurtdışına göndereceğiz. Peki ekonomi neden sen cumhurbaşkanı olunca düzelsin diye soruyorlar? Vatandaş sorsun bunu. Türkiye her yer ile kavgalı. Türkiye’nin yargısına Avrupa güvenmiyor. Mahkemelerin talimatla çalıştığını biliyor, güvenmiyor, yatırım yapmıyor. Benim cumhurbaşkanlığımda mahkemeler özgür olacak, güven verecek. Yatırım gelecek. Bürokrat atarken, sağcı mı, solcu mu diye bakmayacağım. Bizden mi, değil mi diye bakmayacağım. Ehliyeti var mı, bu mesleği yapabilir mi ona bakacağım. Erdoğan ‘dertleri beni indirmek’ diyor, vallahi değil. Benim derdim, doları, mazotu, benzini, euroyu, faizi indirmek. Sen oradan inince bunlar iniyorsa, sen de in be kardeşim, ne olacak?


Etiketler : #İnce:   #İşte   #Erdoğan'ın   #A   #   #B   #   #C   #planı!   
İlginizi çekebilecek diğer haberler

  Hava Durumu


ISTANBUL

  Yazarlar

KAZIM ÇİLOĞLU

KAZIM ÇİLOĞLU

Hamil-i kart!

Köşe yazılarının tüm adli sorumluluğu yazarına aittir.

  Puan Durumu