İlk kez net kâr eden Twitter'ın hisseleri yükseldi

Twitter, çeyrek bazda ilk kez net kâr etti. Yüzde 25 artış gösteren Twitter hisseleri, son 3 yılın en yüksek seviyesine çıktı.

10-02-2018


Twitter, çeyrek bazda ilk kez net kâr etti. Yüzde 25 artış gösteren Twitter hisseleri, son 3 yılın en yüksek seviyesine çıktı.
Sosyal medya platformu Twitter, çeyreklik bazda ilk kez net kâr elde etti. Şirketin hisseleri New York Borsası’nda yüzde 25 artı.


BBC'nin haberine göre 35 dolara kadar çıkan Twitter hisseleri, son 3 yılın en yüksek seviyesini gördü.

2017’nin dördüncü çeyreği için 732 milyon dolarlık gelir açıklayan Twitter, gelirlerinin yıllık bazda yüzde 2 arttığını açıkladı. Özellikle reklam gelirlerindeki artış ve ABD dışındaki pazarlardan gelen büyüme, Twitter’ın gelirlerini artıran iki önemli etken olarak gösteriliyor.

Şirketin dördüncü çeyrek kârı ise 91 milyon dolar oldu. Twitter 2016’nın dördüncü çeyreğinde ise 167 milyon dolarlık zarar açıklamıştı.

Twitter’ın kullanıcı sayısının bir önceki çeyreğe göre değişim göstermemesi ise bir sorun olarak görülmüyor. Bu durumun Twitter’ın sahte hesapları kapatma konusunda daha aktif bir politika izlemesinin bir sonucu olduğu ifade ediliyor.


Etiketler : #twitter   #kar   
İlginizi çekebilecek diğer haberler

  Hava Durumu


ISTANBUL

  Yazarlar

KAZIM ÇİLOĞLU

KAZIM ÇİLOĞLU

Hamdolsun başardık!

Köşe yazılarının tüm adli sorumluluğu yazarına aittir.

  Puan Durumu