Engelli hastalarda ağız ve diş sağlığı

Hospitadent Diş Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Dt. Recep Eşkar engelli hastalarda ağız ve diş bakımı konusunda bilgiler paylaştı.

03-12-2018


Hospitadent Diş Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Dr Recep Eşkar engelli hastalarda ağız ve diş bakımı konusunda açıklama yaptı. Açıklamasında özellikle zihinsel engelli hastaların diş tedavisinin anestezi altında ve pahalı olması nedeniyle zor olduğunu belirten Dr. Recep Eşkar açıklamasında şunları dile getirdi
 

 

"Engellilerde genel sağlık sorunları yaşamı etkilediğinden, ağız ve diş sağlığı ikinci planda kalıyor, bu da kişinin yaşam kalitesini olumsuz yönde etkiliyor. Bu nedenle engelli kişiler ağız ve diş sağlığı bakımından yüksek risk grubunda yer alıyor " diyen Hospitadent Diş Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Dt. Recep Eşkar, " Özellikle zihinsel engelli hastalarda en küçük bir diş tedavi hizmeti bile genel anestezi altında ameliyathane ortamında bir ekip ile geçekleştirilmek zorunda olduğu için tedavi oldukça zor ve pahalı olabiliyor. Hâlbuki koruyucu diş hekimliği uygulamaları dediğimiz koruyucu ve önleyici tedavilerle, bu aşamaya gelmeden önlem alınabiliyor. Bu nedenle koruyucu diş hekimliği uygulamaları engelli bireylerin tedavisinde çok büyük önem taşıyor." dedi.

Etiketler : #engelli   #hastalarda   #ağız   #ve   #diş   #sağlığı   
İlginizi çekebilecek diğer haberler

  Hava Durumu


ISTANBUL

  Yazarlar

Köşe yazılarının tüm adli sorumluluğu yazarına aittir.

  Puan Durumu