Emekli pilot baba kızını kuleye sordu

İran'daki uçak kazasının ardında henüz cenazesine ulaşılamamış olan Beril Gebeş’in babası Mehmet Vasıf Gebeş, kızını sordurdu. Cenazeleri taşıyan pilot bilgi veremeyeceğini söyledi.

14-03-2018


İran’da meydana gelen uçak kazasında hayatını kaybeden ve cenazesine ulaşılamadığı açıklanan Beril Gebeş’in babası Mehmet Vasıf Gebeş, cenazeleri İstanbul’a getiren uçağın askeri pilotuna kızının cenazesinin uçakta olup olmadığını sordurdu.

İran’da düşen Challenger 604 tipi Türk jetinde hayatını kaybeden 11 kişiden biri olan pilot Beril Gebeş’in babası, cenazeleri İstanbul’a getiren uçağın pilotuna kızını sordurmak istedi. Emekli pilot Vasıf Gebeş, Ankara Esenboğa Havalimanı Hava Trafik Kontrol Merkezi’ni arayarak kendisini tanıttıktan sonra kızının cenazesinin uçakta olup olmadığını cenazeleri taşıyan uçağın pilotuna sorulmasını rica etti.

‘GEREKLİ YERLERE BİLGİ VERİLDİ’

Acılı babanın ricasını kırmayan hava trafik kontrolörü cenazeleri taşıyan uçağın askeri pilotuyla iletişim kurdu.  Ancak uçağın pilotu gerekli yerlere bilgi verdiğini ve bu konuda daha fazla konuşamayacağını söyledi. O anlarda kule ile pilot arasında şu konuşmalar gerçekleşti:

Kule: Gebeş kaptanın babası özellikle rica etti, kızının olup olmadığını merak ediyor. Onun için bilgi almak istedim.

Askeri pilot: Gerekli yerlere bilgiler verildi. Ben bu konu hakkında bilgi veremem.

Kule: Anlaşıldı teşekkürler (Kaynak: Hürriyet)


Etiketler : #Emekli   #pilot   #baba   #kızını   #kuleye   #sordu   
İlginizi çekebilecek diğer haberler

  Hava Durumu


ISTANBUL

  Yazarlar

EMİN VAROL

EMİN VAROL

DÜŞÜK PROFİL

Köşe yazılarının tüm adli sorumluluğu yazarına aittir.

  Puan Durumu