Devletler kripto paralara karşı harekete geçti

Devletler ekonomi dünyasını değiştireceği söylenen kripto paralar hakkında harekete geçiyor. Güney Kore, Avustralya ve Rusya'dan kripto paralar hakkında açıklamalar geldi. Türkiye'de ise Finansal İstikrar Komitesi'nde kripto paralara ilişkin düzenlemelerin geliştirilmesi için bir çalışma grubunun oluşturulmasına karar verildi.

12-01-2018


Bitcoin’de yaşanan artışla bir anda dünyanın gündemine oturan kripto paralar hakkında devletler, düzenleyici adımlar atmaya başladı. Yapılan açıklamalar kripto para piyasasını sarstı. Yaklaşık 700 milyar dolarlık kripto para piyasasının geleceği merak ediliyor.

TÜRKİYE’DEN İLK ADIM

Kripto para dünyasında yaşanan gelişmelere Türkiye de kayıtsız kalmadı. Finansal İstikrar Komitesi’nde kripto paralara ilişkin düzenlemelerin geliştirilmesi için bir çalışma grubunun oluşturulmasına karar verildi.

Dün Hazine'den yapılan yazılı açıklamaya göre, toplantıda küresel ve yerel ölçekte yaşanan gelişmelerin finansal piyasalara etkileri ile önümüzdeki döneme ilişkin görünüm ayrıntılı olarak değerlendirilirken, bankacılık sektörüne ilişkin uluslararası standartlara uyum kapsamında yapılan düzenlemelerin etkileri ile politika yapım sürecinin desteklenmesi amacıyla sektörün veri altyapısının güçlendirilmesi ele alındı.


Etiketler : #Devletler   #kripto   #paralara   #karşı   #harekete   #geçti   
İlginizi çekebilecek diğer haberler

  Hava Durumu


ISTANBUL

  Yazarlar

EMİN VAROL

EMİN VAROL

DÜŞÜK PROFİL

Köşe yazılarının tüm adli sorumluluğu yazarına aittir.

  Puan Durumu