Bomba transfer itirafı!

Geçtiğimiz yaz Manchester City'den bedelsiz olarak Medipol Başakşehir'in yolunu tutan Fransız yıldız Gael Clichy, Ada basınından The Guardian'a birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu.

12-05-2018


Medipol Başakşehir'in yıldız futbolcusu Gael Clichy, Ada basınından The Guardian'a özel bir röportaj verdi.

Geçtiğimiz yaz Manchester City'den bonservis bedeli ödenmeden transfer edilen Fransız sol bek, Pep Guardiola'nın kendisi hakkında söylediklerinden Türkiye'deki hayatına kadar pek çok çarpıcı açıklamada bulundu. İşte Clichy'nin o sözleri:

 "2016 yazında Guardiola beni ofisine çağırdı ve 'Artık kariyerin geçmişte kaldı. Ancak kendini eskisi gibi özel bir oyuncu olarak hissetmesen dahi her gün her antrenmanda çalışıp işini yapmak zorundasın. Çünkü genç futbolcular seni örnek alıyor.' dedi."

 "Bu sözler hafızamdan hiç çıkmadı. Başakşehir'e geldiğimde de işlerin daha kolay olacağını düşünmüştüm. Eşime artık kariyerimin son yıllarında olduğumu ve bunun tadını çıkarmak istediğimi söylemiştim. Ama şu an City'dekinden daha çok çalışıyorum."

 "Nedeni ise başkanımızın benim için her türlü olanağı sağlaması. Bu tip insanlarla karşılaştığınızda kendinizi hep borçlu hissedersiniz ve olabildiğince çok çalışırsınız."

 "Türk ligi, İngiltere'deki kadar profesyonel değil. Ancak Guardiola'nın bana 2016 yazında söylediklerini hep hatırlayacağım. Tıpkı onun dediği gibi şu anda Başakşehir'de de beni örnek alan pek çok genç var. Bu yüzden çalışmak zorundayım."

 "Hayatta gerçekçi olmak zorundasınız. Ben 10 yıl önceki Clichy değilim. Zaten olsam burada olmazdım. Ancak bu kulübe ve takıma vermem gereken pek çok şey var."

 "Başakşehir'e imza attığımda bana lig şampiyonluğunu kazanmak istediklerini söylemişlerdi. Bu, illa ki bu sene olmak zorunda değil. Zira bunu başarmak için her şeye sahiniz. Harika tesislerimiz, her olanağı sağlayan bir başkanımız ve harika oyuncularımız var."

 "Başakşehir'de her şeyi adım adım gerçekleştiriyoruz. Zaten kulübün felsefesi de bu yönde. Türkiye ligi, Premier Lig gibi olamsa da ben Başakşehir'le Manchester City'i birbirine çok benzetiyorum."

 "Başakşehir, çok yeni ve çok büyük hedefleri olan bir kulüp. Bunu kulübün başkanı ve yöneticileriyle yaptığım ilk görüşmede anladım."

 "Arsenal'da 8, City'de 6 yıl oynadıktan sonra Başakşehir'e gelmek insana elbette bir şok yaşatır. Bu kulüplerden ayrılmak, futbol seviyenizin düştüğü anlamına gelir."

 "Ben, İngiltere'deki son 12 ayımda Guardiola'yla çalıştığım için çok şanslıyım. Eğer futbolda bir dahi varsa bu şüphesiz kendisidir. Elbette diğer menajerlerin farklı metotlarla elde ettiği başarılara saygısızlık etmek istemem ama Pep'le futbola bir başka bakıyorsunuz."

 "Türkiye'de 1 sezonu geride bırakacağım ama hâlâ kendimi buradaki yaşama adapte etmeye çalışıyorum. Çünkü şu an kendimi başka bir dünyada gibi hissediyorum. Bu noktada başkan ve asbaşkanımıza bana ve aileme sağladığı imkanlardan ötürü ne kadar teşekkür etsem azdır."


Etiketler : #Bomba   #transfer   #itirafı!   
İlginizi çekebilecek diğer haberler

  Hava Durumu


ISTANBUL

  Yazarlar

KAZIM ÇİLOĞLU

KAZIM ÇİLOĞLU

Ölesiye…

Köşe yazılarının tüm adli sorumluluğu yazarına aittir.

  Puan Durumu