Berlusconi'den Deneuve'e destek

İtalya'da cinsel tacizden hüküm giymiş eski başbakan Silvio Berlusconi, cinsel taciz karşıtı hareketi 'püritenliğe' varmakla suçlayan 100 Fransız kadına destek verdi. Berlusconi, aralarında ünlü oyuncu Catherine Deneuve'ün de yer aldığı kadınların mektubu hakkında, "Deneuve kutsal laflar etti" dedi.

12-01-2018


Cinsel taciz karşıtı hareketi ‘püritenliğe’ varmakla ve muhafazakârlığa kapı aralamakla suçlayarak ‘erkeklerin kadınlara asılmakta özgür olması gerektiğini’ söyleyen, aralarında ünlü aktris Catherine Deneuve’ün de yer aldığı 100 Fransız kadına eski İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi’den destek geldi.

Berlusconi, dün akşam katıldığı bir televizyon programında “Deneuve kutsal laflar etti. Bir erkeğin kendisini baştan çıkarmaya çalışması kadınları doğal olarak mutlu eder. Zarafet sınırları içinde kaldığı sürece kur yapmak suç değildir” dedi. Berlusconi, “Ama benim bu konuda fazla tecrübem yok, çünkü bana kur yapanlar hep kadınlar olmuştur” diye de ekledi. Eski başbakanın bu sözleri ise İtalya’da neredeyse Deneuve ile destekçilerinin mektubu kadar tartışma yarattı.

Catherine Deneuve

Cinsiyet eşitliği konusundaki çalışmalarıyla bilinen Temsilciler Meclisi Başkanı Laura Boldrini, kur yapmakla taciz arasındaki farka dikkat çekerek “Kur yapmanın tacizle bir alakası yok. İkisini karıştırmak gerçekleri saptırmak ve ciddi bir problemi görmezden gelmektir” dedi.

Sosyal medyada da Berlusconi’ye, para karşılığı seks partileri düzenlediği iddiaları hatırlatılarak “Bunu söyleyen de Bay Bunga Bunga!“, “Tabii sen kur yapmıyordun, para veriyordun”, “Berlusconi’nin övdüğü her şey çöplüktür” gibi yorumlar geldi.

81 yaşındaki Silvio Berlusconi, reşit olmayan bir kadınla para karşılığı seks yapmakla suçlandığı davada ilk aşamada suçlu bulunarak 7 yıl hapis ve ömür boyu kamu görevinden men cezasına çarptırılmıştı. Ancak temyiz aşamasında karar bozulmuş ve Berlusconi’nin “kadının yaşını bilip bilmediğinin kanıtlanamadığı” gerekçesiyle dava 2014’te eski başbakanın aklanmasıyla sonuçlanmıştı. Ancak Berlusconi’nin bu davadaki tanıkları susturmak için rüşvet verdiği iddiasıyla açılan dava halen devam ediyor. Eski karısı Veronica Lario da, “küçük yaştaki kızlara düşkünlüğünü” de gerekçe göstererek Berlusconi’ye boşanma davası açmıştı. (Kaynak: BBC Türkçe)


Etiketler : #Berlusconi'den   #Deneuve'e   #destek   
İlginizi çekebilecek diğer haberler

  Hava Durumu


ISTANBUL

  Yazarlar

KAZIM ÇİLOĞLU

KAZIM ÇİLOĞLU

Hamil-i kart!

Köşe yazılarının tüm adli sorumluluğu yazarına aittir.

  Puan Durumu