AKP'de ilk isim belli oldu: Sayıyı açıkladı

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, Erdoğan'ın seçilmesi durumunda kimlerin yardımcısı olacağını yazdı. Selvi, CHP ile ilgili Abdüllatif Şener'in Sivas'tan aday olacağını öne sürdü.

17-05-2018


Abdulkadir Selvi, bugünkü, "Partilerden seçim kulisleri" başlıklı yazısında, AK Parti'de güçlü bazı bakanların seçim bölgelerinin değiştirileceğinin konuşulduğunu söyleyerek, "Karadeniz ve İç Anadolu bölgesinden iki bakanın İstanbul’a, iki bakanın Ankara’ya kaydırılacağı, Başbakan Binali Yıldırım’ın İzmir’de liste başı olacağı söyleniyor." dedi.

Selvi'nin bugünkü yazısı şöyle: 

LİDERLER milletvekili listelerini hazırlamak için kampa çekildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İngiltere dönüşü bütün zamanını AK Parti Genel Merkezi’ne ayırdı. Ama sadece listeler üzerinde çalıştı diyemiyorum çünkü araya Kudüs’le ilgili temasları girdi. Milletvekili listelerini hazırlamak için Erdoğan’ın elinde bir bugün, bir de cumartesi günü kalıyor. Tabii 21 Mayıs Pazartesi saat 17.00’ye kadar olan süreyi eklemezsek. Erdoğan Yenikapı’daki Kudüs mitingi için cuma günü İstanbul’da olacak. 20 Mayıs Pazar günü ise Avrupa’daki Türklerle buluşma adına Bosna’da olacak. Avrupa Türk Demokratlar Birliği’nin genel kuruluna katılacak, Avrupa’dan gelen partililere hitap edecek. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fransa ve İngiltere’de de benzer bir durum olduğunu söylemiş ancak, ”Öncelikle partimizin buralarda kampanya yapıp yapmamaya karar vermesi gerekiyor” demişti. AK Parti bu seçim kampanyasında Avrupa’daki tek mitingini Bosna’da yapacak gibi görünüyor. Bu seçimlerde AK Parti listelerinden gurbetçi milletvekili adaylarını görebileceğiz.AK Parti’de Artvin’den başlamak üzere milletvekili listeleri üzerinde çalışılmaya başlandı. Yavaş yavaş listeler şekillendiriliyor. Önceki gün Meclis kulislerindeydim. Milletvekilleri Kudüs’teki gelişmeleri, dolardaki yükselişi izliyorlar ama akılları listelerde. AK Parti’de milletvekillerinin üçte birinin listelere gireceği konuşuluyordu, kulislerde 200 sayısı kulağıma geldi. Doğrusunu Erdoğan’dan başka bilen yoktur. Cumhurbaşkanı, bugün AK Parti milletvekilleriyle bir araya gelip, veda buluşmasını gerçekleştirecek.

Devamı için Tıklayın


Etiketler : #AKP'de   #ilk   #isim   #belli   #oldu:   #Sayıyı   #açıkladı   #   
İlginizi çekebilecek diğer haberler

  Hava Durumu


ISTANBUL

  Yazarlar

KAZIM ÇİLOĞLU

KAZIM ÇİLOĞLU

Hamil-i kart!

Köşe yazılarının tüm adli sorumluluğu yazarına aittir.

  Puan Durumu