30 Ağustos Zafer Bayramı Kartal'da coşkuyla kutlandı

Kartal’da her yıl olduğu gibi bu yıl da binlerce Kartallı, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlamak için bir araya geldi. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 96. yılı kutlamaları kapsamında, Kuva-yı Milliye Kahramanı Kartallı Kazım’ın adını taşıyan meydanda bir araya gelen vatandaşlar, marşlar ve sloganlar eşliğinde Kartal Meydan’ına kadar yürüdü.

30-08-2018


Kartallı Kazım Meydanı’ndan başlayan Zafer yürüyüşüne Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ve eşi Feray Öz’ün yanı sıra; Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanı Muammer Çelebi, Gazeteci Yazar Mustafa Mutlu, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcıları Özgür Nas ve Baki Aydöner, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Yeşim Ağırman, Cumhuriyet Halk Partisi Kartal Kadın Kolları Başkanı Nejla Erdem, Cumhuriyet Halk Partisi Kartal Gençlik Kolları Başkanı Tolga Gökçe, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları, Kartal Belediyesi Meclis Üyeleri, Kartal Belediyesi Birim Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“Zafer Yürüyüşü ”ne katılan binlerce Kartallı, ellerinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün posterleri ve Türk bayraklarıyla Kartal Meydanı'na kadar meşaleler eşliğinde ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez, Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ diyerek ve marşlar söyleyerek yürüdü. Kartal Belediyesi tarafından düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı yürüyüşünün ardından kutlamalar, Kartal Meydanı’nda düzenlenen Funda Arar konseri ile devam etti.